Září 2013

Pronájem kulturáku

8. září 2013 v 18:34 | Redakce |  Co nového ve vsi?
Zdravíme,

jelikož za poslední rok se akce v našem kulturáku rozmohly, tak občas nezvládá nápor návštěvníků, a proto se musel nově vymalovat, opravit WC, skříňka na TV a garnýž, přeprat závěsy, celý pořádně vyčistit apod. Z tohoto důvodu rozhodlo zastupitelstvo o výši nájemném 2000Kč. Z této částky by se 1000Kč vrátilo, pokud by byl kulturák vrácen ve stavu v jakém byl propůjčen = nerozbité půllitry, skleničky, hrnky a ostatní vybavení kulturáku, nábytek, nepropálená podlaha a hlavně UKLIZENO!!!

Děkujeme za pochopení

24. srpna - Pro většinu obyčejný den, neobyčejný pro Zvolenovice

8. září 2013 v 18:11 | Redakce |  Nástěnka
A cože se to vlastně dělo tento den tak neobyčejného?

1. Odhalení sochy "Křehkost" ve Zvolenovicích

2. Zábava s místní kapelou Selen u Slepičárny

3. Fotbalový turnaj v Mysleticích odkud si naši hráči přivezli pohár za první místo

Nyní něco málo ke každé z událostí.

Odhalení sochy "Křehkost" a zábava s místní kapelou Selen

Zatímco naši fotbalisti odjeli do Mysletic, ve Zvolenovicích byly plné ruce práce s přípravami na odpolední odhalení naší sochy. Slavnostní strhávání plachty proběhlo ve 14:00 za přítomnosti starosty Zvolenovic Zdeňka Kopeckého, pracovnic Mikroregionu Telčsko, autora díla Ivoše Návrata, místních občanů a záměrných i náhodných turistů. Celkem za tento den vidělo tuto sochu téměř 100 lidí, kteří se ochotně podepsali na návštěvní listinu vydanou k této příležitosti. Poté hosty čekalo posezení v místním kulturáku, odkud se pak všichni hromadně přesunuli ke Slepičárně, kde na všechny čekala naše místní kapela, která hosty provázela celým večerem, pečené prasátko, chlebíčky, vychlazený Kozel 11 a spoustu dalšího jídla a pití. Po setmění se všichni opět zvedli a následovalo slavnostní rozsvícení sochy. A na závěr přesun zpět ke Slepičárně, kde pokračovala zábava až do ranních hodin.

A nyní již k akci, která Vás jistě zajímá ze všeho nejvíc:

Fotbalový turnaj v Mysleticích

"Přijďte si zakopat a vyhrát něco na konec prázdnin." Tak zněl slogan, kterým zvali Mysletice na svůj druhý ročník Mysletice Cup a Zvolenovice ho vzaly doslova. Sice sme měli pár problémů s dopravou (Jura, Vašek, Peťa T., Klíšťa museli jet na kole) a odjezdy hráčů během turnaje (Martin, Jirka a Ondra museli na svůj fotbalový zápas), ale vše naštěstí nakonec dopadlo dobře a my se můžeme pyšnit hned 2 trofejema. Nejenže jsme získali 1. místo, ale také naše skvělá hráčka Leňule si odvezla sošku pro Nejužitečnějšího hráče turnaje. Nejen za své skvělé výkony na hřišti, kde skórovala proti Křovákům, ale také za psychickou podporu během turnaje, zejména pak v semifinále a finále.

Ale teď už k průběhu. Celý turnaj měl začít v půl 9, ale pořadatelé to brali jako čas, kdy se mají sejít a začít s přípravami. Turnaj tedy nakonec začal skoro v půl 10 zápasem Zvolenovic proti Hnusákům, kde Zvolenovice sice nedaly Hnusákům šance si zaútočit, ale naše hvězdy nedokázali trefovat branku. Zápas tedy skončil 0:0.

V druhém zápase se naše skvadra setkala s Jemenskými hochy z Olší. Zde se náš útok trápil asi ze všech zápasů nejvíce. Hrálo se pouze na půli soupeře, ale gól ne a ne padnout. Prolomit ledy se podařilo až ke konci kdy Jura dal vítězný gól a my vyhráli 1:0.

Jako třetí se s námi utkali s domácími Mysleticemi. Náš tým měl opět navrch, ale góly opět nepadaly až Jirka Lacina po vzoru Jury dal gól a my se opět radovali z výhry 1:0.

Čtvrtý zápas pro nás nebyl moc šťastný. Proti nám nastoupili hokejisti z Borovné, kteří byli považováni za favority na titul. V tomto zápase jsme prohráli 1:0.

Na závěr skupiny jsme dostali Křováky (na turnaji ve Zvolenovicích hráli pod názvem Prváci). Kde nebýt jejich propůjčeného brankáře Davida Hajdíka od Hnusáků, Zvolenovice mohli slavit další výhru, ale bohužel všechny jejich snahy byly vychytány a tak jsme opět bezbrankově remizovali.

Následoval pavouk, kde Zvolenovice opět narazili na Křováky. Tentokrát však bez Davida Hajdíka a tak Zvolenovice skórovali jak jen to šlo (góly dali Klíšťa (2), Leňule a trenér Vašek). Konečný výsledek byl tedy 4:0, který nás poslal do semifinále.

Zde jsme se utkali s Hnusáky, kteří v prvním poločase dali gól a vyhrávali, ale to si náš brankář Martin Novák nenechal líbit a tak v druhém poločase zářil na poli a ke konci vyrovnal ranou z dálky na 1:1. O našem postupu do finále tedy rozhodly až penalty.

FINÁLE! V tomto zápase bylo spoustu skvělých akcí na obou stranách, ale bohužel ani jednomu z týmů se nepodařilo vstřelit branku. O našem vítězství rozhodly až penalty.

Naše hvězdná sestava: ze Zvolenovic - Jiří Skála, Petr Skála, Lenka Skálová, Martin Petrů, Václav Novák, Tomáš Kopecký a na hostování se k nám připojili Petr Teplý, Ondřej Hes, Jiří Lacina, Martin Novák a Dominik Zásměta.

na fotce chybí Klíšťa neboť musel plnit jisté manželské povinnosti


Fotky z turnaje:


Na závěr Vás chceme informovat, že jsme se spolu s Hnusáky a Mrákotínskýma domluvili, že až se venku ochladí, opět bychom chodili trénovat do haly. Pevně věříme že se k nám přidají i ostatní týmy tak jako loni.