Červenec 2013

Můj milý blogu …

26. července 2013 v 14:52 | Vitryol
Už je to dlouhých 6 let, to Petr založit tuto stránku a ona nečekaně ještě existuje. Za tu dobu měla 25tisíc návštěv, což si myslím, nikdo nikdy nečekal. Možná, že jsem k tomu přispěl já svými články, možná šéfredaktor svými úpravami vzhledu, možná paní Zuzáková svými komentáři. Ale já už musím končit. Ještě dopíšu reportáže z přáteláků a možná nohejbalový turnaje, ale pak končím. Kdysi to býval koníček - zábava, ale jak každý pořádný pařmen ví, po každé zábavě jednou přijde ráno s kocovinou. Panáky v podobě výroků došly, protože na tréninky se už moc nechodí, z piv v podobě reportáží z turnajů či zápasů se stávají větráky a mně už se nedostávala komentářová limonáda, abych to ředil. To je první věc - můj konec u blogu.

Druhá věc je už fotbal. Že na tréninky chodíme většinou ve dvou a že hrabání je záležitost jen tří lidí, to teď vynecháme. Ale už je na hře vidět, že Nováci dospěli, Klíšťa nabral formu a i Píťa válí. A já už pomalinku patřím už do starého železa. Zápasy většinou začínám na lavičce a komanduji spoluhráče, protože to mi ještě jde, a takto stále válíme. Takže se o naši budoucnost bát nikdo nemusí. Ale letos jsem ukázal, že to v sobě ještě mám, když jsem s týmem Zvolenovic vybojoval 2. místo a slavil až do rána. Ale teď je toho dost - práce, škola, ženy, alkohol a další. A fotbal musí jít stranou. Jsem vůbec rád, že občas ještě vstanu, protože ve 23 to už není žádná sláva a já čím dál víc musím odpočívat. Takže fotbal po turnaji v Mysleticích opustím. A třeba se jednou dočkám i té své sochy - tam, kam vždy ukazuji :D

A třetí věc - Fotbalový turnaj. Téměř před 14 dny nám skončil a stále je to aktuální věc. Po vystřízlivění z poháru, o kterém jsem velmi snil se objevilo spoustu problémů. Když vynechám, že jsem tam půlku věcí musel obíhat jako hadr na podlahu, tím děkuji za pomoc hlavně Rendě, Tomovi a trenérovi Diktátorů, nesrovnalosti kolem klobás před turnajem, odhlašování a hledání slečen týmům, tak tu byl hlavně největší problém - peníze za pivo, že jsme mohli být ještě rádi, že jsme nemuseli doplácet, protože místo zisku byla jen ostuda. Za kterou bych převážně mohl já. Proto příští rok já turnaje už dělat nechci. Klidně půjdu točit pivo nebo fotit, ale organizovat a hrát ne. Příští rok chtějí za Zvolenovice už hrát Nováci, tak bych stejně nemusel ani hrát. Také proto jsem moc rád, že jsem se mohl rozloučit pohárem a velkým úspěchem. Sbohem.

Reportáž z turnaje 2013

24. července 2013 v 1:24 | Vitryol |  !!! TURNAJ !!!
Právě nám skončil třetí ročník fotbalového turnaje ve Zvolenovicích. A ani na potřetí se mi nesplnil můj sen, mít 8 mužstev. V roce 2011 bylo 6, loni 7 a letos 9 mančaftů. Však původně jich mělo být 10, ale nepředbíhejme. Do pátečního odpoledne jsme ještě sháněli slečnu týmu Borovná, a když už se konečně našla, tak se ozvaly další problémy. Přišla mi SMS od Vořechů: Možná nepřijedeme. Po přemlouvání se nakonec nechali ukecat a mohlo se pomalu jít spát. Ale pak to přišlo. Týmu Urbanova onemocněli 3 hráči a nám Peťa Teplů a už se vědělo, že budeme jen v devíti.


Ve skupině A byla tedy mužstva ZVOLENOVICE, MYSLETICE, LOS CARLOS, BOROVNÁ, DIKTÁTOŘI, která hrála poločas po 7 minutách.
Ve skupině B nám zbyly týmy SK TELČ, HNUSÁCI, VOŘEŠI, PRVÁCI, které hrály poločas 10 minut.

Obec sobě

15. července 2013 v 14:25 | Vitryol |  Co nového ve vsi?
Pět let, pět dlouhých let trvalo než se stromy nařezaly na trámky. Mezitím málem uhořely ve Strachoňovicích na pile, ale to už je jiný příběh. Přes dyjickou pilu se konečně dostaly až do Zvolenovic a mohla se připravovat stavba pergoly. Do začátku turnaje zbývalo 14 dní, tak se muselo pracovat každý den od rána do večera. Vyměřit území, vyvrtat díry, vybetonovat základy, ohoblovat trámky, přišroubovat je k sobě a tak dále, a tak dále. Ve středu před turnajem se sešla téměř celá ves, jmenovitě - pan starosta, pan Michálek, Roman Dvořák, Milan Sedláček, pan Brychta, mladí i staří bratři Skálovi, Čenda Povolný - a postavili společně základní kostru stavby. Na vrch se ještě dala provizorní plachta, než se zastupitelstvo dohodne na střeše a nová pergola se už mohla těšit na turnaj. Zde přinášíme fotky ze stavby, bohužel fotka, jak zastupitelé staví pergolu není, protože by byla velmi nákladná, a my tolik peněz nemáme.


Video z (g)losování

2. července 2013 v 13:03 | Vitryol |  !!! TURNAJ !!!