Říjen 2012

Hnusáci - do třetice všeho špatného

28. října 2012 v 14:31 | Vitryol |  Nástěnka
Zvolenovice - obec, které tým Hnusáků nemůže přijít na jméno. Na turnaji v Borovné je pštrosí tým vyřadil už ve skupinách 3:0, v Mysleticích s nimi pouze remizovali 2:2. Aby na tyto hráče natrénovali, chtěli si dát přátelský zápas s Borovnou. Ale hráči Borovný se den předem opili a nebyli schopní hrát, proto přišel plán B - zápas se Zvolenovicema…
Sestava Zvolenovic: Peťa, Janička, Klíšťa, Jura, Leňule, Zdenda
Sestava Hnusáci: Michal Valena, Michal Kameník, Patrik Matějka, Viktor Tůma, Michael Leško

Kluci z Borovný proto zavolali Leňuli, jestli by si nezahráli zápas proti Hnusákům. Ta tedy vzbudila Juru s Peťou, pak došla pro Janičku a zavolala. A protože Nováci byli na zápase v Telči, Michálkovi na návštěvě a Tomovi s Luckou se nechtělo, tak tato pětice vyrazila červenou felicii do Borovný. Zde ještě vzali do svých řad Zdendu Špinara z Borovný a šli do boje. Protože bylo docela horko, domluvily se oba týmy na trojetapový zápas s poločasem po deseti minutách a 5 hráči na travnaté ploše.

1.ETAPA
Do zvolenovické svatyně se postavil Peťa a Klíšťa s Leňulí šli do útoku. První poločas Zvolenovice prohrávaly 3:0, ačkoliv výkony obou týmů byly vyrovnané. Ale naši neproměňovali šance, nebo tam byl spolehlivý gólman Hnusáků. Druhý poločas chtěly Zvolenovice být akčnější, ale ještě dostaly další gól. Klíšťa na konci zápasu pouze snížil na 4:1 a byl konec první etapy.

2. ETAPA
Tentokrát šel do kasy střelec Klíšťa a do útoku Zdenda Špinar. Ten byl po včerejší akci ještě jalovej, jak sousedovic kravka, ale nakonec se přece jen radoval z branky a Zvolenovice poprvé vedly. Klíšťa má však mezi nohama spoustu místa a Hnusáci toho využili k otočení skóre na 2:1. Druhý poločas Zvolenovice ještě více útočily a zahrávaly spoustu rohů. Jednoho z nich se ujal Jura a pro něho typickým způsobem "kop do brankáře a šup do brány" zakroutil levačkou na 2:2.

3. ETAPA
Do třetice se měnil gólman - rukavice si vzal Zdenda a Klíšťa se vrátil do útoku. Hned od začátku se ujal míče Jura a z patnácti metrů natáhl a střelou k pravé tyči poslal Zvolenovice do vedení. Naši hráči pak koncentrovaně bránili a Hnusáci byli takřka bezradní. Ale poslední minutu se vše zlomilo. Z vysokého nákopu zapadla hlavička od jednoho Hnusáka za záda zatím bezchybného Zdendy. Ale to nebyl konec. Snad deset sekund chybělo ke konci a Zdenda opět lovil míč z brány a poslední etapa skončila 2:1.

FC HNUSÁCI - SK ZVOLENOVICE 8:4

Střelci: 2x Jura, Klíšťa Zdenda

LAN Party

21. října 2012 v 15:04 | Vlken |  Co nového ve vsi?
Po úspěchu minulých LAN party v okruhu obecních nadšenců jsme se rozhodli uspořádat u nás v kulturáku trochu větší akci s případnou účastí pařmenů z okolních obcí.

LAN party by se uskutečnila ve Kulturním domě ve Zvolenovicích v pátek 26. večer a sobotu 27. října přes den. Páteční podvečer by byl navíc věnován instalaci a nastavování her na počítačích, kde nejsou nainstalovány, a to zabere opravdu spoustu času...

Každý by si s sebou měl vzít počítač - nejlépe notebook (v kulturáku je wi-fi připojení) a pro jistotu i síťový kabel (je možné i připojení po kabelu, ale pouze pro několik počítačů). Pokud se nesejde dost počítačů, ale bude nadbytek lidí, je možné se na počítačích po domluvě nějak střídat.

Dále bych doporučil vzít si s sebou jídlo, pití, spacák a karimatku. Co by vám chybělo, může vám prodat Jura z jejich obchodu, pokud by to tam měli.

originální text: Tomáš Kopecký

Trénink v hale

21. října 2012 v 14:27 | Vitryol |  Nástěnka
Včera nás fotbalisté Borovný pozvali do nové telečské haly u gymplu. Zde jsme se sešli s fotbalisty Mysletic, Hnusáky a právě Borovnou. Zahráli jsme si každý s každým dvakrát po osmi minutách na futsalovém hřišti. Za naše mistry hrál trenér Venca, brankář Peťa, střelec Jarda Vajgl, chasník Láďa, cyklista Jura a řidička Leňule. Dále v realizačním týmu byla fotografka Renďa a časoměřička Simča. Zvolenovicím se moc nedařilo, ale všichni si to užili a zkusili si, jaké je to hrát na gumě. Dvě hodiny v hale nás každého vyšly na 27Kč, tak se vás ptám, chodili byste občas také? :)

Turnaj v Mysleticích - reportáž

18. října 2012 v 21:41 | Vitryol |  Nástěnka
Tuto reportáž z turnaje jsem pojal trošku jinačí formou, tak prosím do komentářů ohodnoťte, jak se vám to líbí:

"V neděli 26.8. 2012 se v Mysleticích konal fotbalový turnaj na trávě. Minimálně týden dopředu jsem si domluvili, kdo všechno pojede, jak se pojede atd. Protože chtěly hrát i holky, tak jsme žádné mimoobecní posily nesháněli, akorát jsme do týmu přijali Milana Skálu, který byl u nás na prázdninách. Ale pak to začalo, o Janičce v práci jsme věděli i o Vencově zápasu za Telč, ale pak nemohla ani Lucka a Lenka si poranila nohu. Ale to už byla neděle. Celou noc pršelo a i v 8 ráno trošku mrholilo, proto Lenka zavolala organizátorům, zda turnaj opravdu bude - byl, a tak se jelo. Na místě jsme se dozvěděli, že ani Simča hrát nebude, tak nás bylo akorát do hry - Jura, Vlasta, klíšťa, Tom, Peťa a Milan. Jen pro zajímavost: tato sestava na turnaj dorazila třema autama. Ale ted už k turnaji a jednotlivým zápasům:"

Výroky září

10. října 2012 v 22:18 | Vitryol |  Výroky
Osm let to už je, co je SKZ, ou jééé. A tak toto výročí oslavíme výroky :) A vy, prosím, do komentářů pište vaše nejoblíbenější výroky za celou historii SKZ :) ale předtím si ještě přečtěte výroky posledního období:

1) Tom dává při dračáku hádanky: "Táta to má vpředu a čert vzadu..." A Petr samozřejmě zná špatnou odpověď a pochlubí se s ní: "Ocas!"

2) Při turnaji v Borovný se odehrává poslední zápas tabulky a fotbalisté Řídelova zjišťují všechny možnosti, jak by ještě mohli postoupit do pavouka. Až z jednoho Řídelováka vypadne nadpozemská myšlenka: "Jediná možnost postupu je, že z toho zápasu oba dostanou nula bodů."

3) Na turnaji v Mysleticích naši pštrosíci dostanou hlad a pošlou Petra, aby jim objednal klobásy, že si pak pro ně přijdou. Petr, ač nerad jde, a objedná je. Když si klobásníci jdou pro svoji pochoutku, tak zjistí, že Petr ty klobásy objednal u hráčů z Olší, kteří tam pouze popíjeli alpu. A tak si to museli objednat sami.

4) Jura, klíšťa a Petr si koupili kopačky. Všechny byly úplně, úplně stejný. Když všichni mají kopačky na nohách, Jura jen ve srandě prohodí: "Stejně Simča řekne, že je mám nejhezčí." A jak řekl, tak se stalo. Za chvilku přišla na fotbal Simča a po 10 minutách hraní přijde za Jurou a praví: "Jéé, ty máš nový kopačky a takový krásný."

5) Simča se učí státy světa do zeměpisu. Jde k Jurovi, jestli by ji nepůjčil slepý mapy z jeho mladých let. Jura jí je půjčí a dá jí jen tak na oko otázku: "A víš kde je Norsko?" - "Jo, vedle Itálie..." - Jo? (smích) a kontinenty znáš?" - "To je lehký, Severní a Jižní Amerika, Austrále, Antarktida, Afrika, Evropa a Čína."

A Borci na konec:
6) Jura posílá Pepovi Nešlehovi pozvánku na turnaj a Pepova odpověď: "Jirko, já vás obdivuju, vy uspořádáte turnaj a pak ho ještě vyhrajete:D"

7) Jura posílá Peťovi Teplýmu video z losování na turnaj a Peťova odpověď : "Jiří, kolikrát jste to točili?"

Naši hráči reprezentovali

3. října 2012 v 11:00 | Vitryol |  Co nového ve vsi?
V pátek 21. září proběhl na hřišti u gymplu meziškolní turnaj Telče a okolí. Turnaje se účastnili žáci 8. a 9.tříd škol: ZŠ Telč Masarykova, ZŠ Telč Hradecká, Gymnázium a střední odborná škola Telč, ZŠ Nová Říše a ZŠ Třešť. Za Masaryčku byly povolány i hvězdy ze Zvolenovic - Václav Novák a Petr Skála. Vašek hrál stopera a patřil k jedné z hvězd týmu i celého turnaje, Petr také konal defenzivní úkoly, ale snažil se i rozvíjet útoky. Na turnaji se objevila i spousta tváří z našeho turnaje jako například Libor Vašina, Dan Matějka, Domča Kujal čí Lumír Žákovský. První zápas naši borci odehráli proti Hradecký, zápas to byl dramatický, ale nakonec ho utnul jediný střelec zápasu Dominik Kujal a první zářez na pažbě byl na světě. Druhý zápas proti Nové Říši, která měla nejpočetnější publikum, nezačal dobře a Masaryčka brzo prohrávala. Nakonec Kulaj opět skóroval a zápas skončil nerozhodně 1:1. Nejtěžší zápas proti favoritům turnaje Třešti Masaryčka zkušeně ubránila a udělala cennou remízu 0:0. Zápas proti gymplu byl pak soubojem o druhé místo. Díky skvělým zákrokům Pepy Lupače a obranným zákrokům Venci Masaryčka udržela čisté konto. Navíc padl vlastní gól do sítě gymplu a Kujal opět přiložil ruce k dílu, a tak Masaryčka po výhře 2:0 vybojovala 2. místo a mohla slavit.

Pořadí: 1. ZŠ Třešť -- 2. ZŠ Masarykova Telč -- 3. Gymnázium a střední odborná škola Telč -- 4. ZŠ Telč Hradecká -- 5. ZŠ Nová Říše