Březen 2012

Soutěž: hráči - 9. kolo

31. března 2012 v 0:00 | Vlken |  Soutěže
!!! Závěrečné desáté kolo proběhne v sobotu (za týden od tohoto kola) !!!


Multifunkční hřiště

26. března 2012 v 12:41 | Tomi |  Nástěnka
Jak jistě víte naše hřiště je celkem multifunkční. Již minulý rok se na něm kromě fotbalového turnaje pořádal i nohejbalový. Ale letos na našem hřišťátku propukla nová vlna zájmu o badminton (kdo by nevěděl oč jde: Wiki, Český badmintonový svaz). Této nové vlně propadl dokonce i náš trenér, ale jeho fotky Vám bohužel přineseme někdy příště až bude hrát za dostatečného světla a ne za tmy. Zatím vám proto přinášíme fotky z prvního letošního pinkání na hřišti přes sít. Nebylo to sice ještě ono, ale všichni, včetně trenéra, věří že stačí trocha cviku a badminton bude minimálně nenahraditelná součást přípravy našeho týmu na fotbalové zápasy. A teď už slíbené fotky:

Soutěž: hráči - 7. kolo

25. března 2012 v 0:00 | Vlken |  Soutěže
Předem se omlouvám za jednodenní zdržení.

Úkolníček

21. března 2012 v 19:14 | Tomi |  Nástěnka

Počasí se lepší, jaro už je vlastně tady, i když zima o sobě stále ještě může dát pěkně vědět, a tak začal nejen nový ročník fotbalu. S novou sezónou se totiž vyvrbila spousta práce a dodělávek na našem hřišťátku. Možná si řeknete: "Jaké dodělávky? Vždyť je hřiště hotové". Ale ruku na srdce, vždyť už při prvním pohledu je na něm věcí k dodělání více než dost. Rozhodl jsem proto, že sestavím seznam toho, co by bylo potřeba letos na hřišti udělat aby jste s tím všichni, kdož by jste nám chtěli pomoci, mohli počítat a případně nám do komentářů napsali, pokud Vás napadne něco dalšího. A teď už tedy k tomu seznamu úkolů:


1. Donést gumy - mě osobně se nošení dalších krámů na hříště nezdá, ale trenér nedá jinak, a tak jsem mu vytipoval místa, kde by v blízkém okolí snadno sehnal ojeté gumy jako takzvané brankáře "gumáky" na trénink. Hned jak o tom trenér slyšel, prohlásil, že se pro ně někdy poběží v rámci tréninku. Tak jen aby jste s tím počítali.


2. Najít vhodné sítě na branky a zakoupit je - toto je velmi důležitý bod. Jistě už jste si všimli, že pletivo na našich brankách něco pamatuje, a že naše milé míčky jsou od čouhajících drátů velmi nepěkně poničeny.


3. Pokusit se vykopat díry na sloupy - chceme se pokusit vykopat v rozích nahoře nad hřištěm díry na sloupy, aby bylo možné přidělat další osvětlení a na našem hřišti se dalo hrát i k večeru. O toto velmi stojí náš trenér. Neboť při jeho posledním soukromém večerním tréninku byl vyděšen neznámým chrochtáním z lesa, a jak sám říká: "To trauma se jen tak nezahojí." Pomožme mu proto jeho trauma zahnat. Nechceme přeci traumatizovaného trenéra.


4. Pokusit se vysázet živý plot - štve Vás, když se míč zakutálí dolů z meze až do kopřiv či vysoké trávy podobně jak se to stalo donedávna ztracené Stáně? Pokusíme se tomu zamezit vysázením nepichlavých keříků, ze kterých, jak doufáme, časem bude živý plot. Přiznávám, že naše šance jsou nízké, o zahradničení toho mnoho nevíme. Můj a Jurův vrchol zahradničení je v tom, že víme, z čeho je tuzemák (mimochodem, pro ty co to neví, je to z bramborového lihu). Ale i tak se o to chceme pokusit.


5. Vytvořit zavírání na šatnu u kadibudky - možná se vám tento bod nezdá podstatný, ale když se nám podaří nějak dostatečně zavírání šatny, budeme v ní moci nechat kromě sloupků i síť případně přes léto i míče. A to už stojí za zvážení. S tím, že musíme vymyslet, kam schováme klíč, což by snad už neměl být takový problém. Jen tak mimochodem, od jedné nejmenované osoby jsme dostali návrh, že klíč by mohl být zespod na záchodě v kadiboudě, ale tento návrh byl naštěstí okamžitě zamítnut.


6. Dosypání a dorovnání hřiště - ano, naše hřiště si po zimě zase takzvaně "sedlo". A i když je možná rovnější než těsně po jeho dokončení, je potřeba ho dorovnat, dosypat, uhrabat, uválcovat a tak stále dokola až to bude hřiště první jakosti, na kterém by si i Jenda Mařík tenis mohl zahrát.


7. Odvoz bahna z hřiště - jak jste si jistě všimli, při jarním tání se nám na hřiště opět naplavilo trochu bláta. A to je potřeba odvozit z hřiště neboť trenér nám do něj neustále zapadá a válí se v něm.Jinak samozřejmě klasika je sekání trávy kolem hřiště, hrabání listí, likvidace vos a další podobné kratochvíle.

A pokud Vás tedy ještě kromě těchto bodů napadá něco jiného, ozvěte se nám do komentářů a můžeme se na to, pokud to bude v našich silách, v průběhu roku vrhnout.

Soutěž: hráči - 6. kolo

21. března 2012 v 0:00 | Vlken |  Soutěže

Kapela SELEN

19. března 2012 v 14:49 | Vitryol |  Co nového ve vsi?
Ve vzduchu bylo slyšet pouze řinčení bubnů a kytar. Tak se naše redakce v sobotu vydala do kulturního domu, aby navštívila místní kapelu SELEN. A protože to hlavnímu zpěvákovi moc nešlo, tak se mikrofonu ujala Simča s Renďou :-) A když Martinka vlezla na parket, tak zábava mohla začít :)

Soutěž: hráči - 5. kolo

18. března 2012 v 0:00 | Vlken |  Soutěže

Mezi námi zvířaty...

15. března 2012 v 21:41 | Trenér |  Co nového ve vsi?
Milí kamarádi, spoluhráči,
vzhledem k událostem dob nedávných, jsem se rozhodl sepsat menší proslov. Ano, v naší rodné vesničce už více nebudeme vídat naše opeřené pštrosy. Proto jsem si musel položit zásadní otázku: "V čem teď budou Zvolenovice zajímavé?"
Malá obec na Telečsku, jež už v názvu má zástupce skotu, ztratila svoje velké turistické lákadlo. Přesně ta víska, kde dobrou noc místo lišek dávají mrouskající se kočky, největším Casanovou je oříšek Míša Michálek a dalším oříškem je Seznam, který se většinou sám hledá. Však když už vás ráno vzbudí mňoukající pávi a vy zrovna nemusíte do školy či do práce, tak se vydáte na místní fotbalové hřiště. Po mnoha letech zde strávených už vás ani nepřekvapí, že cestou potkáte kravičku či ještě nepřejetou perličku s ovečkou. A když si konečně dostatečně pohrajete s couvajícím beranem, dostanete se na místní Wembley - na Slepičárnu.
Pokud máte hodně štěstí, uvidíte pár dětí v oranžovém tričku na hrudi se pštrosem s nádherně vykulenýma očima. Ale většinou je zde pouze kadibudka pro odvážné, protože hráči se sem slézají jako švábi na pivo a sám Albert Einstein by tu mohl dokazovat svoji teorii relativity - především, že není 10 minut jako 10 minut a že to klidně může být až za 3 hodiny.
Při samotné hře běhají jak velbloudi s artrózou či parodují pohyb lenochoda při spánku a střílejí místo na bránu do nejbližšího lesa, jak myslivec s brýlemi jako popelníky. Zcela pravidelně zryjí hřiště jak stádo buvolů a za jejich mluvu by se občas stydět i vysloužilý papoušek z nočního klubu. A v kulturním domě se většinou ztřískají jak prasata a druhý den mají opici, nebo překročí trochu evoluci a mají jí jak z praku.
A sám trenér je takový pakůň, který má blíže k paku než ke koňovi, řve jak pavián v říji a jeho nejoblíbenější činností je předvádět fretku. Snaží se ordinovat svým svěřencům balet - herní styl "Labutí jezero" a přitom on sám, by si mohl měnit trenky se slonem.
Ale přesto všechno, jsou to Ti hráči, kteří téměř sami dokázali vybudovat nezapomenutelný stadión s neuvěřitelnou atmosférou. A pro mě osobně dokázali vyvrátit prastarou legendu, že pštros schovává hlavu do písku a já děkuji, že můžu být jejich trenér. A proto Vás všechny prosím, pokud byste měli čas, přijeďte se podívat na toto nezapomenutelné divadlo či zahrát si fotbal s našimi novými pštrosíky…


Děkuji za pozornost a tím prohlašuji novou sezónu za otevřenou.

Váš trenér