Turnaj - reportáž

25. července 2011 v 13:32 | Trenér |  !!! TURNAJ !!!
V nohách je stále ještě cítit únava ze sobotního fotbalového maratonu, která je ovšem přebita radostí a smutkem všech týmů. Celé Zvolenovice se ještě probírají z oslav a těší se na další úspěchy jejich pštrosích fotbalistů ….
Ale pěkně popořádku:

V 8 hodin se začali sjíždět hráči všech týmů, kterých se nakonec dostavilo 6: Zvolenovice, SK Telč, Borati, Sousedi, Elite Warriors a Svobodná Evropa. I počasí fotbalu přálo- nepršelo ani nepražilo sluníčko. Jako první nastupují na plac domácí fotbalisté a Borati z Kazachtánu. Po oťukávajícím začátku, si Jura dává míč na autovou čáru a Tom z malého vápna dává první gól turnaje. Poté nastupují sebevědomí Sousedi proti barcelonským válečníkům- výsledek 5:0 jasně nominuje Sousedy na favorita o prvenství. Poslední zápas prvního kola SK Telč proti Svobodné Evropě nám ukazuje souboj dvou kvalitních obran a jestě lepších brankářů:-) Další zápasy se odehrávají spíše v remízovém duchu a tabulka po prvních poločasech vypadá takto: 1.SK Telč (nepustili žádný gól) - 2.Zvolenovice (upatlané výkony)- 3.Sousedi (nejlepší střílející tým) - 4. Borati (skvělá sehranost týmu)- 5. Sv. Evropa (nejlepší obrana s brankářem v čele) a 6. Elite Warriors (zatím nejlepší střelec Honza Dolský).
Druhé poločasy začaly s příchutí špekáčků, které se udily opodál, a hlasitým fanděním mnoha diváků.
Nejdůležitější momenty:
Jiří Skála (Zvolenovice) dává gól zatím neprůstřelnému Petru Skálovi (Sousedi) a vyhrávají celkově 1:0. SK Telč hrají s Boraty nerozhodně 0:0. Jiří Skála dává vyrovnávající gól brankáři SK Telč(1:1), a stal se tak jediný, kdo ho v základní skupině překonal. Elite svádí vyrovnané zápasy s Boraty (2:2) a Zvolenovicemi (2:3). V souboji dvou zatím nejvíce skórujících týmů SK Telč poráží Sousedy 2:0 - zde musím připomenout góĺ přes celé hřiště od brankáře Telče Peleje.
V souboji o třetí místo poráží Borati díky gólu Lumíra Žákovského Sousedy 1:0 a za odměnu si dávají vítězný špekáček:-)

Celková tabulka:

Po 20 minutové pauze se rozjíždí 1. předkolo mezi Sousedy a Svobodnou Evropou (3:0), kde díky gólům Jardy Doupníka(2x) a Honzy Maříka, Sousedé postupují do semifinále ke Zvolenovicím.
Ve druhém zápase předkola, které bylo vyhecováno přátelstvím obou týmů, porážejí Borati tým Elite Warriors po krásných gólech Dana Matějky a Lumíra Žákovského 5:2. Za soupeře skóroval 2x Lukáš Dolský.
Obě semifinále mají speciální náboj:
Zvolenovice - Sousedé: Jiří Skála vs. Spolužáci a bratr
Zatímco ve skupině byli lepší Sousedé, v semifinále rychle ovládají zápas Zvolenovice. Hattrick zaznamenává Tom a Jura dvakrát překonává svého bratra - konečný výsledek 6:2.
Druhý zápas semifinále přináší bratrovražedný souboj bratří Nováků:
SK Telč - Borati: možná nejkrásnější zápas turnaje, kde šance střídala šanci. Skvělé zákroky Václava Nováka(Borati) udrželi v poločase stav 0:0. Ve druhém poločase Vlasta napřahuje a překonává svého bratra (1:0). Borati se ještě zmůžou na zdramatizování díky Lumírovi, ale gól na 2:1 a o chvilku později na 3:1 zcela utíná jejich naděje.

Zápas o 3. místo: Borati - Sousedi
Borati si 10minut odpočinuli a těšili se na soupeře, kterého ve skupině porazili 1:0. První poločas byl velmi vyrovnaný, ale nakonec byli úspěšnější Sousedé - 3:2. Ve druhém poločase bylo jasně znát, že Borati po 7 hodinách fotbalu nemají sílu na vzdor a 4 góly Pepy Nešlehy a 3 Jardy Doupníka, který si takto zajistil pozici nejlepšího střelce, zajistili výsledek 7:2 pro Sousedy.

Finále: Zvolenovice - SK Telč
Ve finále se utkaly týmy s nejméně puštěnými góly. Také vzájemný zápas byl vyrovnaný (1:1), a proto šance byly vyrovnané. Po pěti minutách hry oťukávání se míč dostal od telečských do autu. Aut zahrál Tom přímo do chumlu před brankou, kde se nejrychleji zorientoval Jura a otevřel finálový zápas. První poločas byl dohrán spousty neproměněných šancí Telče. Druhý poločas začal chybou Zvolenovic v obraně, které využil Vlasta a srovnal na 1:1. Ale Zvolenovice mají ve svých řadách hráče s nápisem JURA na zádech, který využil brejk a podruhé překonal brankáře Telče (tento brankář byl 4x překonán z toho 3x Jurou). Jura mohl ještě přidat gól, ale trefil se jen těšně vedle a pak začal drtivý tlak Telče. Zvolenovice 3minuty usilovně bránily a odměnou jim byl krásný zlatý pohár, který jim předal starosta Zvolenovic Zdeněk Kopecký.