Červenec 2011

Turnaj - reportáž

25. července 2011 v 13:32 | Trenér |  !!! TURNAJ !!!
V nohách je stále ještě cítit únava ze sobotního fotbalového maratonu, která je ovšem přebita radostí a smutkem všech týmů. Celé Zvolenovice se ještě probírají z oslav a těší se na další úspěchy jejich pštrosích fotbalistů ….
Ale pěkně popořádku:

V 8 hodin se začali sjíždět hráči všech týmů, kterých se nakonec dostavilo 6: Zvolenovice, SK Telč, Borati, Sousedi, Elite Warriors a Svobodná Evropa. I počasí fotbalu přálo- nepršelo ani nepražilo sluníčko. Jako první nastupují na plac domácí fotbalisté a Borati z Kazachtánu. Po oťukávajícím začátku, si Jura dává míč na autovou čáru a Tom z malého vápna dává první gól turnaje. Poté nastupují sebevědomí Sousedi proti barcelonským válečníkům- výsledek 5:0 jasně nominuje Sousedy na favorita o prvenství. Poslední zápas prvního kola SK Telč proti Svobodné Evropě nám ukazuje souboj dvou kvalitních obran a jestě lepších brankářů:-) Další zápasy se odehrávají spíše v remízovém duchu a tabulka po prvních poločasech vypadá takto: 1.SK Telč (nepustili žádný gól) - 2.Zvolenovice (upatlané výkony)- 3.Sousedi (nejlepší střílející tým) - 4. Borati (skvělá sehranost týmu)- 5. Sv. Evropa (nejlepší obrana s brankářem v čele) a 6. Elite Warriors (zatím nejlepší střelec Honza Dolský).
Druhé poločasy začaly s příchutí špekáčků, které se udily opodál, a hlasitým fanděním mnoha diváků.
Nejdůležitější momenty:
Jiří Skála (Zvolenovice) dává gól zatím neprůstřelnému Petru Skálovi (Sousedi) a vyhrávají celkově 1:0. SK Telč hrají s Boraty nerozhodně 0:0. Jiří Skála dává vyrovnávající gól brankáři SK Telč(1:1), a stal se tak jediný, kdo ho v základní skupině překonal. Elite svádí vyrovnané zápasy s Boraty (2:2) a Zvolenovicemi (2:3). V souboji dvou zatím nejvíce skórujících týmů SK Telč poráží Sousedy 2:0 - zde musím připomenout góĺ přes celé hřiště od brankáře Telče Peleje.
V souboji o třetí místo poráží Borati díky gólu Lumíra Žákovského Sousedy 1:0 a za odměnu si dávají vítězný špekáček:-)

Celková tabulka:

Po 20 minutové pauze se rozjíždí 1. předkolo mezi Sousedy a Svobodnou Evropou (3:0), kde díky gólům Jardy Doupníka(2x) a Honzy Maříka, Sousedé postupují do semifinále ke Zvolenovicím.
Ve druhém zápase předkola, které bylo vyhecováno přátelstvím obou týmů, porážejí Borati tým Elite Warriors po krásných gólech Dana Matějky a Lumíra Žákovského 5:2. Za soupeře skóroval 2x Lukáš Dolský.
Obě semifinále mají speciální náboj:
Zvolenovice - Sousedé: Jiří Skála vs. Spolužáci a bratr
Zatímco ve skupině byli lepší Sousedé, v semifinále rychle ovládají zápas Zvolenovice. Hattrick zaznamenává Tom a Jura dvakrát překonává svého bratra - konečný výsledek 6:2.
Druhý zápas semifinále přináší bratrovražedný souboj bratří Nováků:
SK Telč - Borati: možná nejkrásnější zápas turnaje, kde šance střídala šanci. Skvělé zákroky Václava Nováka(Borati) udrželi v poločase stav 0:0. Ve druhém poločase Vlasta napřahuje a překonává svého bratra (1:0). Borati se ještě zmůžou na zdramatizování díky Lumírovi, ale gól na 2:1 a o chvilku později na 3:1 zcela utíná jejich naděje.

Zápas o 3. místo: Borati - Sousedi
Borati si 10minut odpočinuli a těšili se na soupeře, kterého ve skupině porazili 1:0. První poločas byl velmi vyrovnaný, ale nakonec byli úspěšnější Sousedé - 3:2. Ve druhém poločase bylo jasně znát, že Borati po 7 hodinách fotbalu nemají sílu na vzdor a 4 góly Pepy Nešlehy a 3 Jardy Doupníka, který si takto zajistil pozici nejlepšího střelce, zajistili výsledek 7:2 pro Sousedy.

Finále: Zvolenovice - SK Telč
Ve finále se utkaly týmy s nejméně puštěnými góly. Také vzájemný zápas byl vyrovnaný (1:1), a proto šance byly vyrovnané. Po pěti minutách hry oťukávání se míč dostal od telečských do autu. Aut zahrál Tom přímo do chumlu před brankou, kde se nejrychleji zorientoval Jura a otevřel finálový zápas. První poločas byl dohrán spousty neproměněných šancí Telče. Druhý poločas začal chybou Zvolenovic v obraně, které využil Vlasta a srovnal na 1:1. Ale Zvolenovice mají ve svých řadách hráče s nápisem JURA na zádech, který využil brejk a podruhé překonal brankáře Telče (tento brankář byl 4x překonán z toho 3x Jurou). Jura mohl ještě přidat gól, ale trefil se jen těšně vedle a pak začal drtivý tlak Telče. Zvolenovice 3minuty usilovně bránily a odměnou jim byl krásný zlatý pohár, který jim předal starosta Zvolenovic Zdeněk Kopecký.
PAVOUK:

VÍTĚZNÝ TÝM:

JIŘÍ SKÁLA, TOMÁŠ KOPECKÝ, JANA SKÁLOVÁ, LUCIE SKÁLOVÁ,

MILAN SKÁLA A VLASTIMIL SKÁLA

!!! ZVOLENOVICE DĚKUJÍ !!!


Výsledky

23. července 2011 v 16:58 | vitryol |  !!! TURNAJ !!!
Aktuálně vám přinášíme výsledky z turnaje.

1. ZVOLENOVICE

2. SK TELČ

3. SOUSEDI

4. BORATI

5. SVOBODNÁ EVROPA

6. ELITE WARRIORS


NEJLEPŠÍ HRÁČ: DOMINIK MÍČA - Borati
NEJLEPŠÍ STŘELEC: JAROMÍR DOUPNÍK (11gólů) - Sousedi
NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ: LÍDA KOUDELKOVÁ - Svobodná Evropa

více informací přineseme nejpozději do úterý. Hold, musíme to pořádně oslavit:-D

Poloha hřiště

21. července 2011 v 9:51 | Vlken |  !!! TURNAJ !!!
Turnaj už se blíží a snad polovina účastníků neví, kde se hřiště nachází. Nachází se na: 15.50825°E,49.16252°N.Turnaj - medailónek

8. července 2011 v 13:35 | Trenér |  !!! TURNAJ !!!

Už zbývá jen patnáct dní do turnaje. I přesto přinášíme pár novinek a oznámení:-)

!! NOVINKA !! : tým se může skládat až z 6 hráčů, ale hrát se bude stále 3+1

!! OZNÁMENÍ !!
Poháry a ceny jsou zařízené

zbytek týmů se bude losovat v den turnaje + vybere se případný rozhodčí na pavouka

PROFILY TÝMŮ:

ZVOLENOVICE - jediný domácí tým se pštrosem a nejlepší obranou na světě. Abyste jim dali gól musíte překonat 4 s(S)kály a jeden k(K)opec(ký):-) Jediná slabina je v bráně, kde se nedávno zranila golmanská jednička Renďa.

KANÁRCI - oproti pštrosům je to malý pán, ale také umí zazlobit. Určitě chce vyletět na nejvyšší příčky a sklidit všechny vavříny. Ale kdo ví, třeba jim někdo přistřihne křídla:-)

SK Telč - už název vypovídá o jejich profesionalitě. Hráči, kteří chtějí všem amatérům vytřít zrak, doufají v zisk všech trofejí a možná i víc. Uvidíme jak se jim bude dařit bez kopaček a na zvolenovické brány:-)

BORATI - jediný zahraniční tým. Přijel k nám až z Kazachtánu a bude se tu snažit zabodovat v plavkách. Pod vedením Václava Novakoviče touží alespoň po Pamele:-)

SVOBODNÁ EVROPA - černý kůň turnaje a to nejen dresem. Hráči ze všech koutů Evropy i lesa - Maďar, Rumun, klíště,... - se budou soupeřům pít krev a mezi zápasy i pivko:-)

SOUSEDI - osmý přihlášený tým. Jelikož jsme chtěli mít 8 týmů na turnaj, tak jsme tyto hráče museli shánět po všech místních hospodách. Je to taková pouliční směska ze zvolenovického sousedství, která ovšem umí kousnout:-)

7.ÁÁÁ - tým spolužáků Petra Skály. Už při psaní názvu oznamovali, že sedmí nebudou. My všichni v to doufáme, a proto jsme sehnali i osmý tým:-)

Elite Warriors - jediný kybernetický tým. V rukou budou mít nezničitelné meče a na těle silné brnění. A až zápasy ukáží jestli Elite bude i Kvalite a jestli se Warrior nezmění v Mario:-)

Výroky června

7. července 2011 v 11:44 | Vitryol |  Výroky
Přípravy na turnaj vrcholí. Za více než 2 týdny se na našem hřišti představí to nejlepší z fotbalového světa, a možná i proto se tu trénuje o sto šest. Možná i proto k nám přijel starej Klíšťa a s ním troška fotbalového umu a spousta výroků navíc:

1) Renďa pokazí přihrávku na spoluhráče a křičí: "Do prdele!!" Jura jí uklidňuje: "Tam to snad nebylo..." Při další akci Jura střílí na bránu, ale střela letí skoro až do lesa. "Do prdele," oznámí všem Jura a Peťa se ho zeptá: "A teď už to tam bylo?"

2) Útočnice Simča střílí a sejme brankáře - starýho Klíšťáka - do nosu. Ten si jde sednout a Simča se mu pak pět minut omlouvá. Po chvilce se Klíšťák vrátí na odkop od branky. Odkopne a míč letí těsně kolem Simči a dodává: "To máš za ten nos," - "Ale vždyť jsem se ti za to omluvila" - "No já bych se Ti pak taky omluvil."

3) Za stavu 9:7 pro K-tým (Klíšťáci, Janča a Petr) je Petr trefen do slabin a v bolestech se odklidí do kadibudky. Mezitím Jura se Simčou vyrovnají na 9:9. Po delším přetahování o zlatý gól, Klíšťáci oznámí, že už musí domů, tak Jura všem zahlásí: "Tak dnes remíza," a z kadibudky se ozve hlasité: "Néé!"

4) Renďa si doma zapomněla pití, a tak si půjčí Vaškovo kolo a vyráží. Za 15 minut se vrátí se slovy: "Omlouvám se za zpoždění, ale já musela jet celou cestu na jedničku a nevěděla jsem, kde to má tu páku..." a Jura ji doplní: "No naštěstí, že to nemá ruční brzdu,..." cyklistka Renďa ho opraví: "Ale má, ale já myslela řadící."

5) Mládež ze Zvolenovic je vyslána shrabat seno. Jura, Lenka a Lucka si půjčí hrábě od svého dědy a jdou hrabat. Po 10 minutách Jura zlomí hrábě a běží si k dědovi pro nové. Jen se Jura vrátí, Lenka už má také hrábě na dva díly a ptá se Jury, jak u dědy pořídil: "No když jsem tam byl, tak se děda smál..." Lenka navštíví dědu a vrací se s novými hráběmi: "No když jsem tam byla já, tak děda plakal..." ... a pak zlomí hrábě Lucka...
PS. Lucka za dědou raději nešla. Děda hrábě spravil a zatím se cítí zdravý

6) Jura si povídá se Simčou a docela ji vytočí. Simča mu nakáže: "Juro, netykej mi, od dětství se neznáme." A Jura suverénně odpoví: "No já tě od tvého dětství znám, ale ty mě ne." (Jura je o 6 let starší)