17. dubna 2011 v 23:04 | Trenér |  Nástěnka
Jelikož jste mě stále přemlouvali a přemlouvali, ať zhodnotím playery proti Telči, tak Vám dám nahlédnou do svého tajného zápisníčku, který jsem zdědil po trenérce Páje. Doufám, že tam do komentářů zhodnotíte výkon trenéra Jiřího Skály:-)

SK ZVOLENOVICE - KANÁRCI TELČ 7:7

16. dubna 2011 v 18:02 | Trenér |  Nástěnka
Po noci, kdy ani pštrosi ve Zvolenovicích nešli spát, přišlo ráno s velkým R - Ráno zápasu. Po neočekávaném odhlášení Nováků, se naštěstí objevil Miloš s brankářskými rukavicemi a šlo se na věc. Tedy ještě ne.. muselo se ještě čekat na rozhodčího... V 10:00 byl udělán výkop. Hrálo se 3 na 3 + brankáři, dvakrát 20 minut. Po osmi minutách zápasu Tom kopal aut k bráně a Lucka to perfektně doklepla - 1:0. O tři minuty déle zvyšoval Jura z brejku 2:0. Poté však přišel návrat zpět na zem, když Telč otočila na 2:3. Ale 30 sekund před poločasem si Lenka postavila míč k rohovému praporku a po centru Lucka opět zkušeně skórovala 3:3 a konec prvního poločasu. Druhý poločas opět začali Zvolenovice ve velkém stylu, 2 góly Jury (krásný od rohového praporku a druhý po kombinaci s Tomem) a velká šance Lenky, a bylo veseleji. Ale pak ožila Telč třemi góly a opět jsme prohrávali. Trenér však řekl: "Ne, dáme góly!" a jak řekl, tak se stalo - kombinace Toma s Jurou a Tomova střela z půlky - a vlnila se síť (pletivo). V 34:31 přišel poslední gól z kopačky Doryho, který uzavřel skóre na 7:7.

Sestava SK Zvolenovice:
Miloš(B)- Jura, Tom, Lucka, Janička, Petr, Lenka, Renďa, Simča

Sestava Kanárci Telč:
Pavel Dorotka (Dory), Jiří Doupník (Albín), Jaromír Doupník (Vajgl), Milan Moravec(B)

Nová taktika?

11. dubna 2011 v 19:42 | Tomi |  Zvolenovský plesk
Jak se zdá náš nový velký trenér přeci jen možná nakonec změní naši taktiku výrazněji než jak prozradil v online interview. Naší redakci se podařilo získat fotky, podle kterých trenér zkouší taktiku napodobování našeho maskota, to jest pštrosa, strčit před problémy hlavy do písku. Ještě se neví jestli tato taktika bude použita v zápase proti Telči nebo šlo pouze o taktiku jak uniknout před novináři a jejich dotěrnými otázkami na prázdnou pokladničku a krádež cca. 2 litrů vody v jednom nejmenovaném Brněnském podniku. Však posuďte sami.

Stavění sloupu

5. dubna 2011 v 19:33 | Tomi |  Nástěnka
Jak jste si už možná někteří všimli, proběhla v sobotu "operace sloup". Při této velice logisticky a fyzicky náročné operaci a nám podařilo postavit sloup, pomocí kterého, jak doufáme, nám bude zavedena elektřina až na hřiště. Těžko bych popisoval složité úkony, pohyby a využitou techniku, která byla k postavení sloupu použita, a proto doufám, že budou dosti výmluvné fotografie v článku, které se mi podařilo pořídit. A také bych tímto chtěl poděkovat všem zúčastněným, neboť postavit sloup nebylo jen tak.

P.S. Za pomocí techniky byla přesunuta i část hlíny a písku na dodělávku zázemí hřiště, ale stále je potřeba hlínu částečně přeházet, uhrabat, udusat a nanést pískový povrch. A proto tuto sobotu, to jest 9. 4. 2011 proběhne od 9:00 na hřišti brigáda. Dostavte se prosím v hojném počtu, ať to máme rychle hotovo a nesedřu se jen já a Jura. S sebou kolečko, lopatu, hrábě a případné ochranné pomůcky jako jsou rukavice pokud se bojíte mozolů.

Zápas s Kanárky Telč

5. dubna 2011 v 12:10 | Trenér |  Nástěnka
Haló, haló... Hlášení místního rozhlasu... V sobotu dne 16. 4. 2011 po 10. hodině ranní se uskuteční fotbalové utkání SK Zvolenovice proti Kanárci Telč. Zápas se odehraje na místním stadióně U Slepičárny na pískovém povrchu a bude se hrát na hokejové brány. Všichni jste srdečně zváni. Domácí družstvo nastoupí v červených dresech a soupeř ve žlutých o sestavách 4 + chytající brankář a hokejové střídání.
Nominace trenéra na zápas: Tomáš Kopecký, Jiří Skála, Lenka Skálová, Miloš Wolfschütz, Lucie Skálová, Jana Skálová, Miroslav Brychta, Simona Michálková, Vlastimil Novák, Martin Petrů, Petr Skála, Václav Novák, Renata Michálková a Jean.

Životopis Jiřího Skály

3. dubna 2011 v 23:24 | Vitryol |  Zvolenovský plesk
Spousta lidí ho krirtizuje, spousta lidí ho obdivuje a spousta lidí ho nezná - to je stručná charakteristika trenéra Jiřího Skály. Už od dětství byl veliký talent a ve třech letech začal hrát českou ligu za Viktorii Plzeň. Protože je zakázáno, ale hráč mladší 16let nastoupil do zápasu, tak mu přepsali datum narození z 8.8. 1990 na 10.10.1973, aby na to nikdo nepřišel. Herně byl na stejné úrovni jako ostatní hráči v Česku, a proto se jen někdo udivil jeho výšce 121cm a zajímavé palmičce na hlavě. V 8 letech přestoupil do Slavie, kde si zahrál i UEFu a kvalifikaci na Ligu Mistů, kde dokonce vstřelil gól. V 11 se stěhoval do Teplic, kde opět udělal díru do světa, když v UEFě porazil německý Kaiserslautern a holandský Feyenoord Rotterdam. V 14 letech se stěhoval k nováčkovi z Mladé Boleslavy, kde položil základní kámen k úspěchům tohoto klubu, ovšem po jeho problémech s alkoholem se stěhoval na jih Čech, kde kariéru ukončil jako kapitán a stěhoval se zpět do rodných Zvolenovic. Zde začal trénoval místní vidláky a zatím slaví úspěchy.
Možná se divíte, že ten hráč nešel do zahraničí. Odpověď je jednoduchá, Jura neuměl skoro ani česky (problémy s písmeny ř,r,š,ž,u,h,g,d,f,k,v,b), a proto učit se další jazyk by bylo pro něho smrtelné. Ano, uměl dobře pantomimu (jeho fretka navždy zůstane v našich srdcích), však některá gesta mohla vyznít rasisticky, a proto raději nikdy neopusti rodnou zemi.

Jurovo fotbalové dětství: (omluvte kvalitu, za Jury dětství nebyla lepší)

více info:

Zápis z MEGA tréninku

1. dubna 2011 v 14:07 | Trenér |  Nástěnka
Kdo se díval v pátek večer na zápas Španělsko- Česko a říkal si, že neviděl lepší fotbal českého týmu, tak ho opravdu neviděl. Nejlepší fotbal se hrál totiž den poté ve Zvolenovicích U Slepičárny. Trenér Jura zavelel a skupinka vyvolených se sešla na place. Po obvyklém čekání na nového playera Jeana, se představili týmy s novými tvářemi- kromě už zmiňovaného sprintera Honzy Jeana Přibyla, se na nové hřiště přijeli zahrát také Honza Špílmachr Mařík a Petr Snajpr Teplý. Jen se začlo hrát, už byla vidět krásná kombinace- patička, nožička, hlavička, ručička (samozřejmě brankáře). Padalo poměrně dost gólů (více než sprostých slov) a k vidění bylo spousta krásných akcí. I Messi by se musel sklonit nad výkonem našich hráčů. Po odbití 19 hodiny byl trénink ukončen. Trenér si trénink pochvaloval a i hráči byli spokojeni.